BAUKRANE Budownictwo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa
ul. Jana Keplera 36
80-299 Gdańsk

www.baukrane.pl

 

Oferta firmy Baukrane jest unikatowa w skali całego kraju. Jesteśmy jedyną firmą, która może zaproponować kompleksową ofertę wynajmu sprzętu niezbędnego do zabezpieczenia całej budowy. W jej skład wchodzą między innymi systemy szalunkowe, żurawie wieżowe, kontenery budowlane czy ogrodzenia.

Ponadto oferta firmy jest nieustannie poszerzana o nowocześniejsze rozwiązania i usługi, które dostosowywane są do potrzeb klienta.

Rok 2018 spółka zamknęła z przychodem 52 179 928 zł, dla porównania skali  wzrostu rok 2017 zakończyliśmy z wynikiem 30.106.500,70 zł. Daje to 73% wzrost przychodów spółki.

Poprzez własną produkcję szalunków, rozszerzenie zasięgu naszej sieci sprzedaży handlowej na terenie całego kraju, przy jednoczesnej modernizacji i rozwoju sklepu internetowego zaplanowana w roku 2018/2019 ekspansja handlowa na rynki europejskie, poszerzenie asortymentu oraz dynamiczny rozwój eksportu towarów to realizowane i kontynuowane już od początku 2019 roku cele firmy.

W roku 2018 zakończyliśmy sukcesem projekt wprowadzenia na rynek dedykowanych dla naszej firmy żurawi wieżowych profesjonalnego polskiego producenta, które zaskoczą naszych klientów nowoczesnymi rozwiązaniami podnoszącymi nośność oraz ograniczającymi zużycie energii elektrycznej.  W naszych ściennych systemach szalunkowych jesteśmy w trakcie wprowadzania nowego rodzaju poszycia PPL, które dużo bardziej zwiększy jakość otrzymywanych powierzchni. Dodatkowo kierując się takimi wartościami jak: wiedza, odpowiedzialność, skuteczność i uczciwość, zdobyliśmy zaufanie nowo pozyskanych klientów, oraz umocniliśmy współpracę z kluczowymi klientami takimi jak Granit, Hossa, Bauhaus, Euro Styl, Elwoz, Inhaus, NDI, Budimex, Skanska, Dekpol, Doraco, Inpro, Erbud, Ekolan. Sprzęt naszej firmy pojawia się zatem na budowach takich deweloperów jak: Robyg, Inpro, Euro Styl, Invest Komfort, Ekolan, Hossa czy Dekpol. W roku 2018 zanotowaliśmy 75% wzrost obsługiwanych Kontrahentów (2018- 467 kontrahentów, Rok 2017 – 287).

Kolejnym kluczowym zakończonym projektem w spółce w roku 2018 była inwestycja w nowoczesne oprogramowanie klasy ERP Microsoft Dynamics NAV, które zostało zaprojektowane i wykonane z uwzględnieniem specyfiki naszej działalności. Będzie to milowy krok, który znacząco poprawi poziom obsługi Klienta, procesy techniczne i logistyczne.

      Jednym z głównych celów na rok 2018/2019 było także przeniesienie do nowoczesnego biura z  odpowiednio zaopatrzonym zapleczem magazynowo- serwisowym. Planowane przeniesienie siedziby spółki do nowego budynku miało miejsce w lutym 2019.  Dzięki nowej hali warsztatowo – magazynowej wdrożyliśmy nową usługę, jaką jest2 serwisowanie oraz modernizacja szalunków własnych naszych Klientów. Dotychczasowe braki fachowców, którzy profesjonalnie mogą serwisować, konserwować i modernizować własne deskowania klientów stanowiły ogromny problem firm budowlanych dlatego BAUKRANE wychodzi naprzeciw Klientom!

Ponadto w roku 2018 rozpoczęliśmy uruchomienie projektu pt. AKADEMIA BAUKRANE, która będzie profesjonalnie szkoliła cały rynek budowlany w tym m.in. kadrę obsługującą i serwisującą żurawie, ale nie tylko.

Akademia, będzie miała charakter edukacyjny, informacyjny i wspierający osoby, które będą miały możliwość zdobycia u nas wiedzy i doświadczenia w branży budowlanej.

Chcemy, aby Akademia przekazywała na rynek pracy doświadczonych, rzetelnie wyszkolonych pracowników dla branży. Ideą jest także dać szansę zmiany ścieżki zawodowej osobom dorosłym, chcemy również „odczarować” niekorzystną opinię nt.  pracy w branży budowlanej oraz zachęcić i pokazać młodzieży, że #karierawbudowlance jest możliwa i jest to coś więcej niż przysłowiowa praca „na budowie”.

      Jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną. Dzięki naszemu zaangażowaniu udało się przeprowadzić wiele działań integrujących i wspierających lokalną społeczność oraz rozwijających talenty sportowe i edukacyjne wśród dzieci i młodzieży.

01.09.2018 r. zorganizowaliśmy już czwartą edycję  turnieju piłki plażowej Baukrane Cup w Gdańsku Brzeźnie.  Udział w turnieju wzięły drużyny reprezentujące naszych klientów oraz partnerów biznesowych. Towarzyszyły temu turniejowi liczne atrakcje, w których mogli wziąć udział lokalni mieszkańcy oraz dzieci. Do tych atrakcji możemy zaliczyć: trening fitness dla kobiet, liczne gry i zabawy dla dzieci prowadzone pod okiem wykwalifikowanych osób.

 W czerwcu 2018r. rozpoczęła się druga już edycja organizowanego przez nas konkursu plastyczno- technicznego „Buduj z Baukrane”. Przeznaczony był dla dzieci ze szkół podstawowych w województwach pomorskim, małopolskim oraz dolnośląskim. Miał on na celu rozwijanie wyobraźni oraz pasji twórczych, doskonalenie znanych technik plastycznych i poznawanie nowych, odkrywanie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz edukacja w dziedzinie branży budowlanej. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

W zeszłym roku wspomogliśmy konkurs organizowany przez studenckie Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy  na Politechnice Gdańskiej. Dla zwycięskiej drużyny studentów główną nagrodą był płatny staż w naszej firmie.

Kolejny raz  zaangażowaliśmy się w projekt: „Wypracuj Przyszłość” organizowany przez Urząd Miejski w Gdańsku. Celem projektu jest umożliwienie uczestnikom zdobycia doświadczenia zawodowego, ułatwiającego im znalezienie pierwszej pracy i pozostanie na lokalnym rynku pracy. Projekt skierowany jest do studentów i absolwentów studiów wyższych oraz pełnoletnich uczniów ostatnich klas techników i ich absolwentów.

Laureat w latach:

2018
2019

Zgłoś się już dziś

Aby zostać Uczestnikiem Programu pobierz formularz zgłoszeniowy i prześlij faxem lub emailem.

Dowiedz się więcej
box

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące procesu
certyfikacji zajrzyj tutaj lub skontaktuj się z nami.

Dowiedz się więcej
box