Grupa AWW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Niedźwiady 45
62-800 Kalisz

www.aww.com.pl

 

AWW to dziś potężny producent wódek, jeden z liderów segmentu ekonomicznego. Ogólny potencjał firmy to produkcja bioetanolu kształtująca się na poziomie 4 mln litrów miesięcznie i spirytusu rektyfikowanego – 3,5 mln litrów/ m-ce. Twórcą firmy jest Wiesław Wawrzyniak. Przygodę z alkoholami zaczynał w 1991 roku, od sprzedaży hurtowej win i wódek. W 1999 roku zainwestowano w trzy gorzelnie rolnicze, które zmodernizowano, w: Tursku, Borowcu i Lubczynie. W 2003 roku otworzył własny zakład rektyfikacji i odwadniania spirytusu, dysponuje też areałami uprawowymi, więc prawie wszystkie składniki do produkcji są własne – za wyjątkiem owoców do nalewek i likierów.Firma destyluje i oczyszcza spirytus na własne potrzeby oraz na zlecenie dla innych producentów. Produkuje też bioetanol. Własne produkty to m.in. wódki: Jarzębiak, Eskimo, Gorzałka, Beringov, Ratafia czy Splendor. Inne marki powstają we współpracy z dużymi sieciami handlowymi, jak: Żabka, Eurocash, Polomarket czy JMP/Biedronka/, to m.in. wódki Staromiejska, Ułańska, Sadówka, Joker, Horn oraz Spirytus rektyfikowany 95% /dla Eurocash/, Spirytus rektyfikowany kaliski 96%.

AWW kontynuuje też tradycje zamkniętych polskich Polmosów. Wskrzeszono serię wódek Alaska – produkowanych niegdyś w Polmosie Sieradz. Firma produkuje też Jarzębiak (w dwóch wersjach – tradycyjny i wódkę Jarzębiak Czysty Luksus, nagrodzoną w 2013 roku złotym medalem przez „Rynki Alkoholowe”). Od upadłego Polmosu Łódź odkupiono Żołądkówkę, od Polmosu Sieradz – Ratafię, dzięki temu Grupa AWW stopniowo przywraca na rynek zapomniane, a ważne dla historii polskich alkoholi, smaki. Owocowe nalewki robione są wyłącznie na naturalnych morsach i sokach. W ofercie AWW posiada własne whisky blendowane – Charley’s, własny gin Charley’s oraz whisky Highlander jako marka własna dla sieci.

Jeden zakład działa pod Kaliszem, w miejscowości Niedźwiady. Znajduje się tu rektyfikacja, produkcja spirytusu odwodnionego i bioetanolu, stacja uzdatniania wody, rozlewnia i zestawialna. Zakład ten produkuje ok. 17 tys. butelek na godzinę o pojemnościach 100 i 200 ml oraz ok. 8 tys. butelek o większych pojemnościach i ma jeszcze ukryte moce produkcyjne.

Drugi duży i kluczowy zakład znajduje się w Zbiersku. Miejsce to posiada swoją historię. Powstał w 1852 roku jako cukrownia. Początkowo należał do niemieckiego przemysłowca, a w 1910 roku zakład przejęła polska spółka cukrownicza. Po wojnie fabryka została znacjonalizowana. W 2004 roku pojawił się prywatny właściciel, ale szybko ogłosił upadłość. W 2008 roku zrujnowany majątek kupił od syndyka Wiesław Wawrzyniak, który właściwie zbudował nowy zakład od zera. W 2009 roku wybudowano gorzelnię oraz linię rektyfikacji i rozpoczęto produkcję spirytusu rektyfikowanego. W myśl za tym powstała biogazownia. Cała pozostałość poprodukcyjna jest przetwarzana na półfabrykaty, które są przeznaczone do dalszej sprzedaży oraz na biogaz, z którego powstaje energia elektryczna i energia cieplna. W ostatnim czasie, w Niedźwiadach powstała nowa inwestycja – leżakownia alkoholi. Tu dojrzewają polskie słodowe whisky – m.in. w beczkach po winach. Firma odkupiła od syndyka Polmosu Józefów wielkie zapasy odleżakowanych, ponad trzydziestoletnich i osiemnastoletnich okowit, co pozwala na zestawianie własnych unikatowych alkoholi, jak np. Gorzałka Jubileuszowa. Część produkcji trafia na eksport, AWW zestawia wódki dla firm z: USA, Niemiec, i innych krajów UE.

 

Laureat w latach:

2017
2018

Aby umieścić certyfikat na swojej stronie dodaj do niej poniższy kod:

Certyfikaty dla firm

W ramach programu Solidna Firma przyznajemy certyfikaty dla firm, które świadczą o tym, że wyróżnione przedsiębiorstwa oferują najwyższą możliwą jakość obsługi i przestrzegają wszelkich standardów. To także dokument, który informuje kontrahentów oraz klientów, że firmę, z którą chcą nawiązać współpracę, charakteryzuje wyjątkowa rzetelność, fachowość oraz wiarygodność. Tytuł Solidnej firmy cieszy się sporym prestiżem i rozpoznawalnością wśród opinii publicznej.

Certyfikat solidności

Wystawiane przez nas certyfikaty uczciwości pomagają w kreowaniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa i stanowią dodatkowy atut w oczach potencjalnych klientów. W przypadku naszego programu nie ma możliwości, żeby Certyfikaty Solidnej Firmy otrzymali przypadkowi przedsiębiorcy. Przyznajemy je bowiem wyłącznie najlepszym pracodawcom, którzy pozytywnie przejdą naszą weryfikację, obejmującą trzy etapy. Dopiero odpowiednia ocena dokonana przez Kolegium, w którego skład wchodzą eksperci w dziedzinie gospodarki skutkuje spełnieniem wymaganych warunków. Certyfikaty są zatem dowodem na to, że firma jest godna polecenia, przejrzysta i przede wszystkim uczciwa.

Wyróżniamy przedsiębiorców, którzy wpisują się w koncepcję społecznej odpowiedzialnej biznesu i promują postawę CSR w Polsce. Zachęcamy wszystkie firmy niezależnie od branży do składania wniosków o przyznanie certyfikatu wiarygodności biznesowej. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo niezbędne formularze do pobrania i wypełnienia. Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Zgłoś się już dziś

Aby zostać Uczestnikiem Programu pobierz formularz zgłoszeniowy i prześlij faxem lub emailem.

Dowiedz się więcej
box

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące procesu
certyfikacji zajrzyj tutaj lub skontaktuj się z nami.

Dowiedz się więcej
box