Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - Gliwice

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o.

ul. Królewskiej Tamy 135
44-100 Gliwice

 32 335 01 05
 32 335 01 07
 www.pec.gliwice.pl

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o. o. zaopatruje w ciepło systemowe odbiorców na terenie miasta Gliwice w zakresie centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, z jednoczesnym dotrzymywaniem standardów emisyjnych oraz wykorzystując najlepsze dostępne techniki.

PEC – Gliwice Sp. z o. o. dba o zadowolenie odbiorców ciepła i wypełnia swoją misję w sposób dla nich korzystny, tj. tani, ciągły, pewny, ekologiczny i konkurencyjny.

Produkcja ciepła odbywa się w Ciepłowni Gliwice wyposażonej w siedem wysokosprawnych kotłów węglowych o łącznej mocy zainstalowanej 361 MW. Przedsiębiorstwo eksploatuje ponadto 3 kotłownie lokalne na terenie miasta Gliwice: dwie opalane są gazem, a jedna olejem opałowym. Miejski system ciepłowniczy (m.s.c.) zasilany z Ciepłowni Gliwice obejmuje swym zasięgiem niemal całe miasto. Składa się on z sieci wysokoparametrowych, węzłów cieplnych oraz zewnętrznych instalacji odbiorczych; czynnikiem grzewczym jest woda. Długość sieci wynosi 175 km.

Działalność PEC – Gliwice Sp. z o.o. w zakresie produkcji i przesyłania ciepła jest tak prowadzona, aby wszystkie obiekty i pracujące w nich urządzenia  miały jak najmniej negatywny wpływ na środowisko naturalne. Przedsiębiorstwo od wielu lat realizuje inwestycje mające na celu stały rozwój, wzrost sprawności produkcji i przesyłania ciepła oraz szereg proekologicznych inwestycji.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o. o. istnieje ponad 40 lat. Jest dojrzałym przedsiębiorstwem z tradycjami w branży ciepłowniczej, a jednocześnie nowoczesnym przedsiębiorstwem stale inwestującym w infrastrukturę ciepłowniczą i zatrudniającym pracowników o wysokich kwalifikacjach oraz doświadczeniu, otwartych na zmiany, którzy swoją pracą przyczyniają się do sukcesu Spółki.

Laureat w latach:

2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017

Certyfikaty dla firm

W ramach programu Solidna Firma przyznajemy certyfikaty dla firm, które świadczą o tym, że wyróżnione przedsiębiorstwa oferują najwyższą możliwą jakość obsługi i przestrzegają wszelkich standardów. To także dokument, który informuje kontrahentów oraz klientów, że firmę, z którą chcą nawiązać współpracę, charakteryzuje wyjątkowa rzetelność, fachowość oraz wiarygodność. Tytuł Solidnej firmy cieszy się sporym prestiżem i rozpoznawalnością wśród opinii publicznej.

Certyfikat solidności

Wystawiane przez nas certyfikaty uczciwości pomagają w kreowaniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa i stanowią dodatkowy atut w oczach potencjalnych klientów. W przypadku naszego programu nie ma możliwości, żeby Certyfikaty Solidnej Firmy otrzymali przypadkowi przedsiębiorcy. Przyznajemy je bowiem wyłącznie najlepszym pracodawcom, którzy pozytywnie przejdą naszą weryfikację, obejmującą trzy etapy. Dopiero odpowiednia ocena dokonana przez Kolegium, w którego skład wchodzą eksperci w dziedzinie gospodarki skutkuje spełnieniem wymaganych warunków. Certyfikaty są zatem dowodem na to, że firma jest godna polecenia, przejrzysta i przede wszystkim uczciwa.

Wyróżniamy przedsiębiorców, którzy wpisują się w koncepcję społecznej odpowiedzialnej biznesu i promują postawę CSR w Polsce. Zachęcamy wszystkie firmy niezależnie od branży do składania wniosków o przyznanie certyfikatu wiarygodności biznesowej. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo niezbędne formularze do pobrania i wypełnienia. Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Zgłoś się już dziś

Aby zostać Uczestnikiem Programu pobierz formularz zgłoszeniowy i prześlij faxem lub emailem.

Dowiedz się więcej
box

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące procesu
certyfikacji zajrzyj tutaj lub skontaktuj się z nami.

Dowiedz się więcej
box